Gülistan Doku’nun ailesi Ankara’ya gidecek

Gülistan Doku’nun ailesi Ankara’ya gidecek mansetci.com

779 gündür bulunamayan Gülistan Doku’nun ailesi 22 Şubat’ta Ankara’ya gidecek.


Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, sanal medya hesabından yaptığı paylaşımda 22 Şubat’ta Ankara’da olacaklarını duyurdu.

Dersim’de Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’dan 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana haber alınamıyor. Kızlarının akıbetinin ortaya çıkarılması amacıyla Doku ailesi, 1 Ocak Tunceli Adliyesi önünde oturma eylemi başlattı. Aile, Ankara’da devam etme kararı aldıkları eylemlerini 35’inci günde sonlandırarak Diyarbakır’a geçti.

Sanal medya hesabından görüntü paylaşan Doku’nun ablası Aygül Doku, 22 Şubat Salı günü Ankara’ya gideceklerini duyurdu.

Aygül Doku, “Biz Gülistanı’n üç gün sonra eve gelmesini beklerken, tam 779 gündür Gülistan'ımız yok. Defalarca yetkilileri kapısına gittik. Çalmadığımız, gitmediğimiz kapı kalmadı. 779 gündür kızımız karanlıkta. ‘Gülistan nerede?’ sorusunu tekrar sorabilmek için, 22 Şubat’ta Ankara’da olacağız. Evinde kız çocuğu olan herkes Gülistan'ın bulunmasına sahip çıksın. Bugün Gülistan bulunmuyorsa, 779 gündür karanlıktaysa; sizin sevdikleriniz, çocuklarınız hiçbiri güvende değil. Gelin hep beraber buna dur diyebilmek için bir olalım, Gülistan'ın sesi olalım. Gülistan 8 Mart’ta bir pankart kaldırdı ‘sen bağır ki, şiddet sussun’ dedi. Gelin hep birlikte Gülistan için bağıralım, karanlıkta kalmasın. Gülistan bu karanlığı bu sonu hak etmiyor” ifadelerini kullandı.