Değişimin Mimarları meslektaşlarına söz verdi!

Değişimin Mimarları meslektaşlarına söz verdi! mansetci.com

Kolektif çalışma bilinciyle Mimarlar Odası Mersin Şubesi Yönetim Kurulu’na Turuncu Liste ile giren Değişimin Mimarları, “Sonuna kadar siz değerli meslektaşlarımızla mesleğimizi savunmaya, söz veriyoruz!” diye meslektaşlarından destek istedi.


Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Mimarlar Odası Mersin Şubesi’nin 17’nci Yönetim Kurulu seçimi 23 Ocak tarihinde yapılacak.

Turuncu Liste ile seçime aday olan Değişimin Mimarları Adayları; bireyin değil, birliğin etkin olduğu bir süreç için seçime girecek.

Erkan Kiraz, Eşref Gökalp, Övsev Küçükusta, Ulaş Cem Görgülü, Sema Gül, Rumet Şahin, Sema Sarı, Ayça Özlem İlgın, Fatma Yalçın, Fulya Çağlar, Ekrem Yıldırım, Nihari Şen, Volkan Lenk ve Hayri Toprak’ın yer aldığı liste manifestosunu yayınladı.

Hedeflerinden bahseden Değişimin Mimarları, “Meslek etiğimizi güçlendirmeye, bireysel değil kolektif çalışmayı var etmeye, bütün siyasi ve ideolojik fikirleri uzlaşmacı bir tavırla, odamızın 1954’den bu yana sahip olduğu toplumcu ve kamucu çizgisinde birleştirip, mesleki haklarımızı koruyup büyütmeye ve meslektaşlarımız arasındaki dayanışmayı birleştirici, yenilikçi, dinamik ve demokratik bir yönetimle ortak paydada buluşturmayı hedefliyoruz. Hızla değişen ve gelişen dünyada, kentimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarında teknolojiyi daha etkin kullanmayı amaçlıyoruz” dedi.

 “SÖZ VERİYORUZ!”

Tüm üyelerin etkin rol oynadığı, eşitlikçi bir yönetim vaadi ile başkan belirlemeyen mimarlar, manifestoda şu sözlere yer verdi:

“Bireylerin değil birliğin etkin olduğu bir dönem sürdüreceğimize, -TMMOB'ye bağlı meslek odalarımızla ve sivil toplum kuruluşlarıyla dayanışmayı ve işbirliğini arttırarak kentimizdeki sorunları çözmeye,

Sürekli arttırılan kontenjanlarla beraber eğitimde kalitenin düşmesi sonucu oluşan sorunlara daha çok odaklanarak çözümler üreteceğimize,

Mersin ve Toros Üniversitelerimiz ile Odamızın mevcut bağlarını daha da kuvvetlendirmeye,

Serbest piyasada rekabet koşullarını iyileştirmeye odaklı çalışmalar yapmaya,

Özellikle genç meslektaşlarımız arasında yaşanan işsizlik ve gelecek kaygısını, oluşturacağımız platformlarda çözmeye

Ve her zaman dürüst, güvenilir, adaletli, birlik içerisinde, canı gönülden çalışmaya ve sonuna kadar siz değerli meslektaşlarımızla mesleğimizi savunmaya, söz veriyoruz!”