Cumhurbaşkanının dolduramadığı alan ‘metro’ ile doldu

Cumhurbaşkanının dolduramadığı alan ‘metro’ ile doldu mansetci.com

AKP’li Cumhurbaşkanının dolduramadığı meydan, metro açılışı için tıklım tıklım doldu. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Burada miting yaptın gördük beraber. Buradan Mersinli diyor ki ‘Derhal seçimi getir ve sandığa teslim ol’ diyor” diyerek kalabalığa seslendi.


Ayşenur Önal

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eylül ayında yaptığı açılış töreninde Cumhuriyet Meydanı bomboş kalmıştı. Alanı doldurmak için AKP’li Akdeniz Belediyesi’nin temizlik işçileri alana götürülürken, Silifke Belediyesi’nin araçları üzerine ise AKP logosu yapıştırıldığı iddia edilmişti. Yaşanılan bu olayın ardından CHP’nin yapmak istediği miting için Cumhuriyet Meydanı’ndan izin çıkmamış ve ‘Miting alanı değil’ açıklaması yapılmıştı. 
Bu açıklamaların ardından metro açılışı için Cumhuriyet Meydanı’nı seçen Mersin Büyükşehir Belediyesi, meydanı tıklım tıklım doldurdu. Açılışta konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP’nin meydanı dolduramamasını hatırlattı. 

“BURADA MİTİNG YAPTIN GÖRDÜK BERABER”
Akşener konuşmasında şu sözlere yer verdi:
“Burada miting yaptın gördük beraber. Kılıçdaroğlu’na izin vermedin başka bir alanda miting yaptı.  Buradan Mersinli diyor ki ‘Derhal seçimi getir ve sandığa teslim ol’ diyor. Milletle ters düşen bir sistem olmamıştır, tencerenin devirmediği bir iktidar da olmamıştır.”