MERSİN VALİLİĞİ: İNTİHAR EDEN POLİSİN YAZILI VE SÖZLÜ ŞİKAYETİ YOKTU

MERSİN VALİLİĞİ: İNTİHAR EDEN POLİSİN YAZILI VE SÖZLÜ ŞİKAYETİ YOKTU mansetci.com

Mersin Valiliği, ’AKP’li ilçe başkanının baskı ve tehditleri nedeniyle intihar ettiği’ iddia edilen polise ilişkin açıklama yaptı. Valilik, AKP ilçe binasında iki saat için görevlendirilen polis memurunun olaydan bir ay sonra intihar ettiğini ve değerlendirmelerden üzüntü duyulduğunu söyledi.


Mersin Valiliği, intihar eden polis memuru Nagehan Ekiz'in intiharına ilişkin açıklama yaptı. 'AKP'li ilçe başkanının baskı ve tehditleri' nedeniyle intihar ettiği öne sürülen Ekiz'in 'iki saat için AKP ilçe başkanlığında görevlendirildiği belirtilerek olaya ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, intihar eden polis memurunun babasının iddialarını gündeme taşımıştı. AKP Mezitli İlçe Binası’nda rahatsızlanan arkadaşının yerine 2 saatliğine görev yapan polis memuru Nagehan Ekiz'in AKP İlçe Başkan Yardımcısı ve sekreteri tarafından hakarete uğradığını ve daha sonra intihar ettiğini iddia eden Başarır, AKP İlçe Başkan Yardımcısı'nın "Bunların başını ezeceksin ki karşılık veremesin" dediğini söylemişti.

Başarır, ayrıca AKP Mezitli İlçe Başkanının, ilçe emniyet müdürünü arayarak "Bu kızı hemen sürgüne göndereceksiniz" dediğini de öne sürdü.

MERSİN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Nagehan Ekiz’in 26 Eylül günü intihar etmesi hadisesi üzerine bazı medya organları ve sosyal medya platformlarında çeşitli paylaşımlar yapıldığı belirtilerek, "Öncelikle Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurumuzun intiharı hem emniyet teşkilatımızı hem de bizleri derinden üzmüştür" denildi.

"OLAYDAN BİR AY SONRA İNTİHAR ETTİ"

İntihar eden Nagehan Ekiz'in, 27 Ağustos 2021 tarihinde Mezitli'de siyasi parti ilçe binasında görevli polis memurunun iki saatliğine izinli olduğu zaman zarfında bir defaya mahsus görevlendirildiği ifade edilerek, şu bilgilere yer verildi:

"Bu süre içerisinde ilçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır.

Konu ile ilgili olarak merhumenin intiharından sonra, emniyet emeklisi olan kıymetli babasının beyanları üzerine 27 Eylül 2021 günü tüm yönleriyle hemen inceleme başlatılmıştır. Merhumenin acılı ailesine ve polis teşkilatımıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz."