PSG MERSİN’DE YETENEKLİ FUTBOLCULARIN PEŞİNDE | MANŞETÇİ

PSG MERSİN’DE YETENEKLİ FUTBOLCULARIN PEŞİNDE

PSG MERSİN’DE YETENEKLİ FUTBOLCULARIN PEŞİNDE mansetci.com

Mersin Paris Saint-Germain Futbol Akademisi ile Uganda Bölgesel 3’üncü Lig ekiplerinden Mateete Football Clup arasında yapılan işbirliği protokolü ile kentteki yetenekli futbolcuların keşfedilmesi bir araya getirilerek eğitimlerine destek olunması hedefleniyor.


Mersin Paris Saint-Germain Futbol Akademisi ile Uganda Bölgesel 3’üncü Lig ekiplerinden Mateete Football Clup arasında işbirliği protokolü imzalandı. Mersin’de, imzalanan protokol ile iki kulüp arasında karşılıklı olarak yetenekli futbolcuları keşfetmek, bir araya getirmek ve eğitimlerine destek olunması amaçlanıyor. Kulüpler arasında yapılan anlaşma ile başarı hedeflediklerini dile getiren, Mersin Paris Saint-Germain Academy (PSG) Mersin Futbol Kulübü Başkanı Rıfat Raşit Omar; “PSG Mersin olarak öncelikle bu projeden çok memnuniyet duyuyorum. FC Mateete Kulüp başkanı İhsan beyle birlikte bu projeyi imzalayacağız. Bu protokol iki kulüp arasında başarılara neden olacaktır” dedi.

Yeni yetenekler keşfedilecek

Futbolun sadece basit bir oyun olmadığını, aynı zamanda barış, sevgi, paylaşım ve dayanışma olduğunu ifade eden, Uganda Mateete Futbol Kulübü Başkanı Mehmet İhsan Kalkan; dünyaca ünlü olan ve milyonlarca taraftarı olan PSG ile akademik anlamda da olsa işbirliği yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Kalkan, “Yaptığımız protokol çerçevesinde özelde Afrika, genelde Uganda’da yetenekli futbolcuları keşfedip bir araya getirmek eğitimlerine destek olmak ve geleceğe birer yıldız olarak yetiştirmek için bu adımı atmış bulunuyoruz. Uganda’da başlatmış olduğumuz bu serüveni Mersin’de devam ettirmekten büyük bir keyif alıyoruz” diye konuştu.

PSG Türkiye akademilerinin 6. ili Mersin

PSG Academy çok farklı bir vizyonla Mersin’e giriş yaparak, Türk futbolunun altyapı siteminin gelişmesini sağlamak için eğitimlere başladı. Çocuklara en doğru futbol eğitimini vererek, çocukların analitik zekalarını geliştirerek yeteneklerini hızlandırmak için çok özel projelerle burada olduklarını kaydeden, Paris Saint-Germain Academy Mersin Genel Koordinatörü Yalçın Yıldırım; “Biz her çocukta mutlaka olan yetenekli tarafını keşfetmek ve geliştirmek için buradayız. Çocukların erken yaşta futbolla tanışmalarını sağlamak, akademilerimizde 3 yaştan 18 yaşa kadar sporcularımız mevcut. Kız öğrencilerimiz de mevcut çok özel projelerle çocukların küçük yaşlarda çok sistemli ve disiplinli çalışmalarla ile futbol eğitiminde önümüzdeki dönemlerde başarılı yerlere gelmeleri için çok özel projeler üretiyoruz. Bunların içerisinden en önemlilerden bir tanesi de çocuklara PSG yolunun hayal olmadığını, PSG logosu altında gösteriyoruz. Türkiye’deki tüm akademilerimizden PSG resmi altyapılarına giden futbolcularımız var. Tüm sporcu yıldız adaylarımızı akademinin önünde bekliyoruz” dedi.