Ayhan Bora Kaplan hakkında yeni iddia: ’Rüşvetlerin dekontu var’

Ayhan Bora Kaplan hakkında yeni iddia: ’Rüşvetlerin dekontu var’ mansetci.com

Kaplan’ın, rüşvetleri kendi hesabından yolladığı iddia edildi.


Organize suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan'ın yargı mensuplarına verdiği rüşvetin dekontlarının olduğu öne sürüldü.

Eski İçişleri Bakanı ve AKP İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu'ya yakın olduğu iddia edilen "Kaplan Çetesi" olarak bilinen suç örgütünün lideri Ayhan Bora Kaplan hakkında yeni iddialar ortaya atıldı. "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" suçundan tutuklanan Ayhan Bora Kaplan'ın, yargı mensuplarına verdiği rüşvetin dekontları olduğu öne sürüldü.

'RÜŞVETLERİ KENDİ HESABINDAN GÖNDERMİŞ'

Evrensel'in aktardığına göre hukukçu Mehmet Saral, Halk TV yayınında yaptığı açıklamada, 800 metrekarelik villalarda oturan savcıların bulunduğunu belirterek, "Şimdi şöyle bir bilgi geldi; polisin elinde yargı ayağına verdiği rüşvetlerle ilgili dekontlar varmış. Bu bir iddia, tam bilmiyoruz. Ama gelen bilgiye göre rüşvetleri de kendi hesabından göndermiş" dedi.

"Ayhan Bora Kaplan denilen kişinin yargı ayağı da var. Bu operasyonun devamında yargı ayağına da dokunurlarsa bu demektir ki böyle bir 'temiz eller' hareketi görebiliriz” diyen Saral, dekont iddiasına ilişkin şunları söyledi:

"Şimdi şöyle bir bilgi geldi; polisin elinde yargı ayağına verdiği rüşvetlerle ilgili dekontlar varmış. Bu bir iddia, tam bilmiyoruz. Ama gelen bilgiye göre rüşvetleri de kendi hesabından göndermiş. Şimdi 800 metrekarelik villada oturan savcılar var. Yargıç etiği dediğimiz bir şey var bir yargıç ne kadar zengin olursa olsun helikopter kiralayıp günlüğü 10 bin lira olan otellere tatile gidemez. O nedenle biraz bekleyelim. Yargı ayağına da dokunurlarsa bence bu yaygınlaşacaktır ve malum mafyatik isimler de devreye girecektir. Hakikaten dekontlar varsa bu iş ciddileşecektir."