Antmen operasyonun akıbetini sordu

Antmen operasyonun akıbetini sordu mansetci.com

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Mersin’de başlattığı ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’nun akıbetini sordu.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, 15 Aralık 2022 tarihinde Mersin'de başlattığı, 131 şüphelinin gözaltına alındığını ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’ ile ilgili soru yönelten CHP Milletvekili Alpay Antmen,  Bakan Soylu’ya gözaltı sonrası kaç kişinin tutuklandığını ve kaç kişinin serbest bırakıldığını sordu.

CHP’li vekil Antmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği önergede uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 131 kişiden kaçının tutuklandığını, kaçının serbest bırakıldığını sordu. Antmen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Süleyman Soylu’nun daha önce 'Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu' dediği ve kamuoyunda 'Bataklık' adı verilen operasyonda yakalanan ve uyuşturucu ticareti yaptığı belirtilen kişilerden tutuklu ya da gözaltında olan kalmadı. Bakalım bu defa sonuç ne. Bizler biliyoruz ancak resmi olarak kendisinin açıklamasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.